Peeling kawitacyjny - Glam Klinika Rzeszów

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg ten wykonywany jest przy użyciu fal ultradźwiękowych, które w obecności płynu tworzą pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają, w wyniku czego dochodzi do rozbicia martwych komórek naskórka i oczyszczenia skóry z nadmiaru łoju, bakterii, zanieczyszczeń czy substancji toksycznych.

Kiedy warto?

Zabieg dedykowany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz trądzikiem różowatym i zaskórnikami. Peeling kawitacyjny jest też pomocą dla cery mieszanej i cery tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie sebum i tzw. “świecenie się”. Skórze suchej i zmęczonej dodaje blasku, a u niektórych osób redukuje drobne zmarszczki.

Jak często wykonywać zabieg?

Kuracja obejmuje od 5 do 10 zabiegów przeprowadzanych 1 w tygodniu. Można ją również wykonywać profilaktycznie 1 raz w miesiącu.

Efekty po zabiegu

Skóra po zabiegu staje się dogłębnie oczyszczona, pozbawiona zrogowaciałego naskórka oraz zaskórników. Następuje pobudzenie produkcji kolagenu i regeneracji skóry, poprawie ulega jej koloryt oraz ukrwienie. Cera ulega wygładzeniu, dotlenieniu oraz rozjaśnieniu.